Rozhovory

Pod stromeček Rock&Pop

24. prosince 2010 v 6:00

Pamatujete si, jak jste měli možnost zaslat dotazy týkající se kapely NightWork? Toho času jsme měli za to, že se odpovědi objeví v prosincovém čísle časopisu Rock&Pop.

Časopis zůstal stejný, Rock&Pop, jen číslo se změnilo, a to na lednové. V lednu si budeme moci přečíst něco např. o PinkFloyd a NightWork jsou uvedeni v obsahové části také.

Jen názvem článku jsem zmátla, časopis nebude pod stromeček...
Jedná se pouze o menší formalitu ;-)
Tak šťastné a veselé!

rockpop

Rozhovor s Vojtou Dykem v Lidových novinách

14. prosince 2010 v 11:41
Martin Pelikán
"Použil jsem takovou metaforu, že když v Praze vládl psychiatr Bém a všechno bylo na hlavu, dokážete si představit, jaké bude vedení na magistrátu, když bude v čele gynekolog?"

V sobotních Lidových novinách (11.12.) a na internetových stránkách lidovky.cz lze nalézt obsáhlý rozhovor Lenky Trubačové s Vojtou Dykem.

"Přál bych si vytvořit vlastní písničku, která se lidem bude líbit. A já bych si mohl říci: Hochu, to jsi udělal dobře!"


Rozhovor s NightWork v Reportu

10. prosince 2010 v 15:57
V právě prodávaném čísle časopisu Report lze nalézt obsáhlý rozhovor s kluky z kapely NightWork. Nachází se zde i hromada fotek z natáčení klipu Tepláky.
K časopisu je přiloženo i album Natálie Kocáb a cena je 79 Kč.
Report

Rozhovor s NightWork v MF Dnes

29. listopadu 2010 v 20:54
Rozhovor s kapelou NightWork v Mladé frontě Dnes,
(listopad 2010)

který na stránky poskytly Šárka B. a Klára H.
Mnohokrát děkuji :-)
1

K hudbě osmdesátých let mám až perverzní vztah, říká Vojtěch Dyk z Nightwork

25. listopadu 2010 v 15:18

Skupina Nightwork na novém albu Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa mimo jiné čerpá z odkazu československého popu osmdesátých let. Přestože se k tehdejšímu podivnému světu diskotékové hudby staví s lehkou ironií a odstupem, její ozvuky jsou v pulzujícím funky nepřehlédnutelné.

Klára Homolová
Před nedávnem vyprodali Malou sportovního halu a pokřtili svou druhou desku s názvem Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa.

Kmotrem jejich novinky nebyl nikdo jiný než doktor František Janeček.
Někdo tuhle volbu provokativní skupiny Nightwork, která do povědomí vstoupila hitem Globální oteplování - Já jsem gay!, vzal jako vtip, jiné přítomnost šedé eminence předlistopadové hudební scény na pódiu pobouřila.

"Chtěli jsme vzdát hold temným osmdesátým letům," vysvětlují své kroky zpěvák Vojtěch Dyk a kytarista Jakub Prachař.

HN: Proč jste pro svou druhou desku zvolili zrovna provokativní název Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa?

Vojtěch Dyk: Všichni členové kapely Nightwork se narodili v 80. letech, takže jsme naši novou desku pojmenovali podle materiálu, který se tehdy zhusta nosil, nás nevyjímaje - teplákoviny. A do toho jsme zamíchali parafrázi na nezapomenutelné Kroky Františka Janečka.

Jakub Prachař: A když už jsme měli takovýhle název, tak se logicky nabízelo pozvat si Františka Janečka jako kmotra desky. Původně to byl jen takový šílený nápad, my byli přesvědčení, že na něco takového nikdy nepřistoupí, ale nakonec mu Franta Soukup zavolal a on se jen zeptal: "A jak moc si ze mě, chlapci, děláte srandu?" Franta odpověděl, že normálně. Načež nás Janeček pozval na schůzku k sobě do kanceláře. Z půlhodinového setkání byly nakonec čtyři hodiny vyprávění, kdy nás Janeček poučoval o zákonitostech hudebního průmyslu a já musím přiznat, že jsem se celou tu dobu náramně bavil!

HN: Co konkrétně jste se dozvěděli?

Jakub Prachař: Třeba se nám dostalo poučení, že výraz showbusiness se skládá ze dvou slov - show a business. A že slovo business je delší! Ať už se to někomu bude, nebo nebude líbit, tak já nemůžu říct nic jiného, než že jsem se setkal s velmi chytrým a nesmírně vzdělaným člověkem, který je navíc skvělým obchodníkem. Takhle já bych dneska charakterizoval Františka Janečka.

HN: V roce 1989 vám bylo sedm osm let - co vás tak fascinuje na hudbě osmdesátých let, kterou jste nemohli příliš zažít?

Vojtěch Dyk: Kus osmdesátých let jsme zažili jako děti, takže já třeba poslouchal Pavla Horňáka - a tenkrát se mi to líbilo.
My jsme první generace, které se tohle desetiletí příliš netknulo. Prožili jsme kus osmdesátých let jako děti, takže nemáme důvod na tuhle dobu vzpomínat ve zlém. Víme a chápeme, co se tady tehdy dělo, a může nás to děsit, fascinovat nebo inspirovat, ale máme od této dekády natolik velký odstup, že si z tehdejší populární hudby a vůbec celé doby dokážeme dělat srandu.

HN: Jaký tedy máte k tehdejší době a hudbě vztah?

Vojtěch Dyk: Za sebe bych ten vztah označil za velmi zvláštní, až perverzní. Dneska už bych si tu hudbu nepustil, ale náš poměr k tehdejší době a její hudbě osciluje někde mezi naprostým odporem a sentimentální vzpomínkou na dětství.

Jakub Prachař: My když se dneska díváme na YouTube.com na videa z tehdejší doby, tak vlastně nevíme, jestli to tenkrát vůbec mysleli vážně - vždyť většina zpěváků ze stáje Františka Janečka neuměla zpívat, nebyli schopni se hýbat a celá ta produkce byla natolik nesmyslná a absurdní, až je fascinující, že něco takového vůbec mohlo vzniknout.

HN: Takhle to ovšem vnímáte vy, ale slyšel jsem už i názor, že přizváním kmotra Janečka na pódium svým způsobem legalizujete tehdejší populární hudbu, v čele s Michalem Davidem...

Jakub Prachař: Podle mého Michal David udělal spoustu krásných písniček, některé jeho melodie jsou prostě výborné. Mně vlastně docela vadí, jak se tady pořád rozebírá, jestli Michal David je, nebo není dostatečně dobrý muzikant. Vždyť je to ve skutečnosti přece úplně jedno - on jenom zpívá písničky, které zpívá, za což dostane zaplaceno, stejně jako my nebo kterákoliv jiná kapela. Když to řeknu hodně tvrdě, tak všichni jenom vytváříme nějaké produkty - někdo alternativnějším způsobem, jiný popovějším, ale všichni si přejeme, aby na nás chodili lidi a tím pádem my měli peníze na to, abychom mohli hudbu dělat i nadále. Takže ať si každý poslouchá, koho chce.

Vojtěch Dyk: Na Michala Davida chodí spousta lidí, což je určitým dokladem, že jeho písničky nějakou kvalitu mít musí. Kdyby skládal nějaké kakofonické opusy, tak ho nikdo poslouchat nebude.

HN: Své nové album, stejně jako svůj debut Respectmaja, jste si vydali sami - nemají o vás gramofirmy zájem?

Jakup Prachař: Vydavatele jsme v případě první desky hledali, ale nějak to nevyšlo. Nakonec jsme si ji natočili sami a zjistili, že je to nejsvobodnější způsob, jak dělat hudbu. K čemu je dneska vlastně dobré vydavatelství? Nahrávku si kapela beztak musí zaplatit sama a firma ji akorát rozdistribuuje do obchodů. A ještě ke všemu se snaží mluvit do jednotlivých písniček... My máme samozřejmě výhodu, že Franta Soukup má doma nahrávací studio. Stejně tak nám pomohlo, že jsme s pomocí kamarádů mohli natočit klip k písni Globální oteplování - Já jsem gay! Ten jsme dali na YouTube, a rázem se z něj stal hit. Zjistili jsme, že vlastně vůbec nepotřebujeme rádia, která nás beztak nechtěla hrát - například Evropa 2 nám řekla, že je to na ni příliš kontroverzní písnička a nikdy ji do vysílání nenasadí.

NightWork v časopisu Report

23. listopadu 2010 v 18:27

2. prosince vychází prosincové číslo časopisu Report a hned při pohledu na obálku je zřejmé, že část bude věnovaná kapele NightWork.

Vydání stojí 79 Kč nebo ho lze stáhnout na ireport.cz v elektronické podobě.

Report

Vojta Dyk v Českých drahách

8. listopadu 2010 v 20:39
ČD - reklamní magazín Českých drah.
Právě tady se nachází aktuální rozhovor s Vojtou Dykem ;-).
2

Interview Z1

4. listopadu 2010 v 16:13
Máme možnost se dozvědět, kam a kdy chce Vojta Dyk vycestovat nebo můžeme být bohatší o informaci, že Vojta vyznává styl "kosťák".
Interview Z1

Koule.cz: Vojta Dyk a Jakub Prachař - Náš cíl je teď oddechový čas

12. října 2010 v 15:45
Koule.cz
Přečtěte si rozhovor Vojty Dyka a Kuby Prachaře na Koule.cz.

Domluvit se s dvojicí Vojta Dyk - Jakub Prachař na společném rozhovoru je skoro nadlidský úkon; veškerou energii teď kluci spolu s ostatními členy kapely Nightwork vrhají do příprav pražského křtu nové desky. Nakonec se scházíme v neděli večer v jednom podniku v centru města. Oba muzikanti jsou unavení, Vojta je navíc nemocný, i přesto ale s vtipem a ironií sobě vlastní popisují koncertní přípravy. Na humor dojde i ve chvílích, kdy docela vážně mluví o tom, že štěstí by rádi zkusili raději v zahraničí.

Rozhovor v časopise Bazaar

24. září 2010 v 17:35
V říjnovém měsíčním časopise Bazaar najdete kromě článků např. o Jennifer Aniston a módě, stylu i rozhovor s Vojtou Dykem. Dozvíte se třeba, kolik volných večerů má Vojta do Vánoc či zajímavosti o Facebooku a záhadných profilech Vojty Dyka.

Rozhovor lze nalézt i v galerii.
Po uložení obrázků do počítače a následném přiblížení je text čitelný.

bazaar1

Rozhovor s Vojtou Dykem na B-TV

14. září 2010 v 17:33
14. června 2010 se uskutečnil v Metro Music Bar v Brně koncert kapely B Side Band, kde účinkoval i Vojta Dyk.
Tato událost již ztratila na aktualitě, ale přesto dodatečně vkládám odkaz na záznam z vystoupení a rozhovoru s Vojtou na brněnské televizi s názvem B-TV.


Zmiňovanou kapelu a Vojtu Dyka budeme opět moci vidět na jedné akci. Nese název Tribute to Frank Sinatra a proběhne v Brně - Městské hale míčových sportů 18.11.2010 od 19:30 do 23:59.

Rozhovor pro Rádio Impuls

26. srpna 2010 v 11:55
Zajímá Vás, co si Vojta Dyk myslí například o politice, jak dopadl v sázce s Marthou Issovou, nebo jaké otázky by rád zodpovídal novinářům?
Zavítejte na stránky Rádia Impuls!
impuls4

Rozhovor pro Dokonalý svět

26. srpna 2010 v 11:10
Určitě jste zaregistrovali, že od 1.září bude vysílán nový seriál Dokonalý svět, o němž už i zde na blogu padla zmínka.
Tentokrát nabízím rozhovor s hlavními protagonisty seriálu, včetně krátkého rozhovoru s Vojtou Dykem.Váš Oskar je svérázný módní stylista. Myslíte, že by vás tato práce bavila?
Záleží na tom, koho bych stylizoval.

Váš Oskar se promění v Mariina dobrého ducha. Věříte na duchy?
Když se občas dívám na přenosy z poslanecké sněmovny, tak věřím.

V Dokonalém světě jsou vykresleny výrazné ženské typy, většinou velmi suverénní a razantní. Nenahánějí vám trochu strach?
Naopak, výrazné ženské typy mi imponují, mohu k nim vzhlížet.

Dokonalý svět je hodně o módě, která se týká především žen. Jak jste se cítil v modelech, které vám kostýmní návrhářky připravily? Mohl jste ovlivnit, jak budou vypadat?
Mohl jsem do jisté míry ovlivnit, jak budou vypadat, a tudíž jsem se cítil skvěle. Některé kusy jsem si posléze pořídil i do svého šatníku.

Kdybyste si musel vybrat novou profesi, zvolil byste raději svět vysoké módy, nebo redakci módního časopisu?
Svět vysoké módy.

Která ze seriálových postav vám nejvíc přirostla k srdci a s kterou byste se naopak raději nechtěl ani setkat?
Na obě otázky musím odpovědět stejně - recepční ve skvělém podání Kristiny Lukešové.Všechny rozhovory si můžte stáhnout na stránkách Dokonalého světa.

Chat s NightWork

28. července 2010 v 21:08
Mediafax
Pokud máte na srdci jakoukoliv otázku týkající se kapely NightWork, zeptejte se přímo jich! 29.července od 17:00 budete mít příležitost na chatu tyden.cz.
;-)

Na ženě je dobrá nějaká vada, říká nová hvězda Vojtěch Dyk

8. července 2010 v 13:19

Prohlédněte si fotografie od Dalibora Puchty a přečtěte si rozhovor Hany Biriczové a Vojty Dyka. Dozvíte se další zajímavosti ze života Vojty a dokonce padla zmínka i o jedné návštěvnici těchto stránek.

Rozhovor v týdeníků Květy

3. července 2010 v 9:15
tydenikkvety.cz
V čísle 19/2010 týdeníku Květy jsme mohli najít s Vojtou Dykem rozhovor, jehož část je uveřejněna na internetu.
Máte možnost si ji přečíst ;-).

Vojta Dyk v Kenvelo Magazín

14. května 2010 v 14:38
Kenvelo Magazín
Květnové číslo Kenvelo Magazín obsahuje obsáhlý rozhovor a množství fotografií s Vojtou Dykem.
Přesvědčit se o tom můžete zde.

Právo: Vojtěch Dyk se bojí lidí

20. dubna 2010 v 12:33
Michaela Říhová
Na jevišti je šoumen, v soukromí plachý mladý muž, který zčervená, když se ho zeptáte na fanynky. A těch má přitom čtyřiadvacetiletý herec a muzikant čím dál tím víc. A není divu, vždyť kromě toho, že je frontmanem skupiny NightWork a v angažmá v Národním divadle, jen v loňském roce stihl natočit hned pět filmů. Poslední z nich, Ženy v pokušení, právě běží v našich v kinech.

Jakub Prachař, Vojtěch Dyk: Srandičky? Tak ty vás brzy přejdou!

19. března 2010 v 16:39
č1
Jsou kamarádi na život a na smrt. Hrají společně v kapele, v divadle i na kurtu. A občas se spolu líbají. Jakub ale nežárlí, když se Vojtěch ve svém novém filmu líbá se ženami.

S Vojtěchem Dykem nejen o divadle a hudbě

11. března 2010 v 14:24

11.3.2010 od 11 do 12 hodin na respekt.cz proběhl chat s Vojtou Dykem nejen o divadle a hudbě.
Jak mladý umělec odpovídal na nejrůznější dotazy si můžete přečíst zde.
 
 

Reklama

admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety