Pohádky

Zajděte do kina na pohádku Tři bratři

14. srpna 2014 v 22:13

Od 14. srpna máte příležitost vidět v kinech novou pohádku z dílny Svěrák & Svěrák s názvem Tři bratři, kde se v hlavních rolích objeví Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula.

Podívejte se na trailer nebo zhlédněte 3. část série Film o filmu, která je zaměřená na postavu Vojty Dyka.

Sledujte pohádky O pokladech a Tři životy

28. prosince 2013 v 16:58

V rámci slavnostního televizního programu bude Česká televize (ČT1) vysílat reprízy dvou pohádek, kde si hlavní či vedlejší roli zahrál Vojta Dyk. Ve středu 1. ledna sledujte od 13:00 pohádku O pokladech, ve čtvrtek 2. ledna nezapomeňte ve 20:00 na Tři životy.

foto: ceskatelevize.cz

Vojta Dyk natáčí pohádku Tři bratři

20. srpna 2013 v 13:33

V současné době v jižních a západních Čechách probíhá natáčení pohádky s názvem Tři bratři, které ve filmu ztvární Tomáš Klus, Vojta Dyk a Zdeněk Piškula. Jan, Matěj a Pepa se vydávají do světa zbavit se špatných vlastností. Předlohou pro pohádku, jež režíruje Jan Svěrák, jsou Minioperky z dílny Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Do kin půjde příští rok v květnu.

Kouzelná tetička Valentýna na ČT1

3. července 2012 v 12:25

Ve čtvrtek 5. července od 15:50 bude Česká televize (ČT1) vysílat reprízu pohádky Kouzelná tetička Valentýna. V hlavních rolích se objeví např. Libuše Šafránková, Martha Issová, Bob Klepl či Vojta Dyk.

foto: Česká televize

Micimutr sledovalo přes dva miliony lidí

26. prosince 2011 v 13:27

24.12. Česká televize vysílala pohádku režiséra Vítka Karase s názvem Micimutr. Objevili se zde Libuše Šafránková, Marika Šoposká, Ondřej Novák, Jaroslava Kretschmerová, Jiří Bartoška či Vojtěch Dyk.

Na Štědrý večer se pohádka stala nejsledovanějším pořadem, dívalo se 2, 266 milionu diváků. A to i přesto, že Nova tradičně vysílala Tři oříšky pro Popelku.Více o pohádce Micimutr naleznete na oficiálních stránkách micimutr.cz.Videa z YouTube - karasvit1

Pohádka Tři životy v televizi

15. listopadu 2011 v 15:46

V roce 2007 byla natočena pohádka režiséra Jiřího Stracha s názvem Tři životy, kde roli Jakuba ztvárnil Vojta Dyk. Dále zde lze vidět např. L. a P. Molnárovy, J. Dvořáka, M. Taclíka, J. Štěpničku, J. Hlaváčovou či A. Švehlíka.

Zapište si tedy do diáře sváteční datum 17.11.2011, kdy je pohádka vysílána v 9:00 na České televizi.

Foto Česká televize

Trailer k pohádce Micimutr

5. listopadu 2011 v 17:59

Byl zveřejněn trailer k pohádce Micimutr, kde kromě Mariky Šoposké, Libuše Šafránkové či Jiřího Bartošky, hraje i Vojta Dyk.

Pohádka režiséra Víta Karase v kinech od 17. listopadu 2011.

foto: topzine.cz

Vojta Dyk v pohádce O pokladech

7. října 2011 v 16:09

V současné době Česká televize natáčí pohádku s názvem O pokladech. Podle režiséra Víta Karase by ji měli diváci vidět o Vánocích v roce 2012.

Objeví se zde např. Jana Pidrmanová, Markéta Frösslová, Adam Kraus, Tomáš Töpfer, Petr Nárožný a Vojtěch Dyk, který ztvární roli Ignáce - bratra pána Bořivoje Hájka z Hájku, Davida Švehlíka.

Natáčí se v Kutné Hoře, na Hrubé skále, v Harrachově, Doksanech, Praze na Novém světě, na zámcích Lednice, Lysice a Boskovice a na Sychrově.

Foto Karel Pech

Kouzelná tetička Valentýna na Vánoce v televizi

17. prosince 2010 v 18:19

Jedna ze vzpomínek na Jarmilu Turnovskou je pohádka Kouzelná tetička Valentýna.

Veselá pohádka s písničkami o kouzlech a zamotaném pátrání po zmizelém baronovi, kde bude k vidění např. Libuše Šafránková, Bohumil Klepl, Václav Vydra, Jaromír Dulava, Miroslav Táborský či Martha Issová s Vojtou Dykem v roli prince Eduarda, byla natáčena v roce 2010 na zámcích Dětenice, Hořovice a ve studiích České televize.

Na 42. filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana 2010 získala na základě hlasování dívaků Cenu dětského diváka.

Přívětivá zpráva pro diváky u televizních obrazovek, kteří sledují vánoční program (+ pro příznivce nějakého účinkujícího v pohádce ;-) ), je ta, že nová pohádka Kouzelná tetička Valentýna bude vysílána o Vánocích na České televizi (ČT1) v 17:30.

Česká televize

Kouzelná tetička Valentýna

Natáčení pohádky Micimutr

13. června 2010 v 12:46
V sobotu 12. června byl naposledy hrad Zvíkov obsazen filmaři kvůli natáčení pohádky České televize s pracovním názvem Micimutr.
Vojta Dyk se představí v roli prince, který zároveň kriticky popisuje svou postavu: "Je to furt stejný arogantní sobecký princ, egoistický, takže vlastně nedá se říct, že by to byl protiúkol."

Děj pohádky Micimutr

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Ale postavit se drakovi se žádnému z nich nechce.
A tak je to nakonec loutkář Vítek, který sebere všechnu odvahu a z lásky k princezně se pustí do marného boje. Když je nejhůř, dostane se mu nečekané pomoci od kouzelnice se záhadným jménem Micimutr. Drak je sice přemožen, ale princezna se nesmí dozvědět, kdo je její zachránce. Protože, jak říká Micimutr, dobré skutky se přece nedělají s vyhlídkou na odměnu. A tak zatímco se Vítek jen těžko smiřuje s tím, že se Karolína zasnoubila s princem Vladimírem, Micimutr se vrací z pohádky domů, do malého domovnického bytu v domě kdesi na pražském Žižkově.
Ve stejném domě bydlí také desetiletý Jirka, který má hrozně rád svého psa Dódu. Jenže Dóda je teď vážně nemocný a zdá se, že mu není pomoci. Jirka se pro něj trápí, Vítek se trápí pro princeznu a šťastná není ani Karolína. Micimutr nezbývá, než se vrátit do pohádky a pokusit se to všechno nějak vyřešit. A Jirku vezme s sebou…

Zdroj: www.ct24.cz

Vojta Dyk v pohádce Micimutr

26. května 2010 v 21:59

Mediafaxfoto
Od konce května začne být natáčena nová pohádka napsaná Irenou Douskovou s pracovním názvem Micimutr, v které se má objevit kromě Vojty Dyka Libuše Šafránková, Jiří Bartoška, Jaroslava Kretschmerová nebo Marika Šoposká. Štáb pod vedením režiséra Víta Karase pro natáčení vybral jihočeský hrad Zvíkov, Ledeč nad Sázavou na Vysočině, oblast Velké Ameriky ve středních Čechách a hlavní město.

"Pohádka bude netradiční v tom, že se z části odehrává v minulosti a z části v současnosti. A o to bude příběh jistě pro diváky zajímavější," řekl v úterý agentuře Mediafax režisér Vít Karas.

Pohádka bude nejspíš k vidění už o Vánocích.

(Díky natáčení bude od 29.5. do 15.6. uzavřen hrad Zvíkov, následně i hrad v Ledči.)

Vojta Dyk v pohádce Čertova nevěsta

8. dubna 2010 v 14:43

Zdeněk Troška
Letos v létě se Zdeněk Troška, rodák z Hoštic u Volyně, chystá natáčet pohádku s názvem Čertova nevěsta, která vznikla na motivy příběhu Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil. Natáčet se bude ve Staré oboře na Hluboké, v Novohradských horách, v okolí Týna nad Vltavou, v Židově strouze u Bechyně, ale třeba i u skalisek za hradem Choustník. Pak také na jižní Moravě a na úžasném zámku Buchlovice. V hlavních rolích by se měla objevit Sabina Laurinová, František Němec, Vojtěch Dyk, zřejmě Ljuba Skořepová a další herci.
 
 

Reklama
admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety