Novinky

Tradiční Vánoční bazar v Mokré čtvrti letos i s B Side Band

19. října 2011 v 18:47

Letos již po osmé se bude konat Vánoční bazar v Mokré čtvrti, který pořádá Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová a Peter Serge Butko. Uskuteční se v Divadle Disk, od 17. do 19. prosince 2011 (16.12. jsou přijímány dary od široké veřejnosti).

Výdělek z prodejní akce poputuje k dětem např. přes Nadaci Terezy Maxové nebo Českou fotbalovou asociaci.

Na závěr se uskuteční zábavný večírek Snesitelná lehkost pití v Lucerna Music Baru, kde vystoupí např. Mig 21, Roman Holý či Tereza Černochová, Dan Bárta a Vojtěch Dyk v doprovodu brněnského big bandu B Side Band.

Více na idnes.cz.

Foto Martin Kámen

Můžete vydražit šmoulu pomalovaného od Vojty Dyka

10. října 2011 v 20:48

V letošním roce vznikl projekt Šmoulí paráda Nadačního fondu Albert ve spolupráci s Nadací táta a máma (více v článku Vojta Dyk pomaloval šmoulu).

20 českých známých osobností včetně Vojty Dyka pomalovali spolu s dětmi sochy šmoulů, které lze vydražit v rámci Velké modré aukce na aukcesmoulu.cz! Dražba probíhá od 10. do 14. října.
Peníze budou použity na dětské taneční kroužky a kroužky plavání.

aukcesmoulu.cz

Hlasujte v anketě Český slavík Mattoni 2011

6. října 2011 v 16:39

26. listopadu 2011 se ve Státní opeře Praha tradičně uskuteční 46. ročník ankety Český slavík Mattoni 2011.

Od 5. října do 20. listopadu lze hlasovat na ntext.cz v kategoriích Zpěvačky, Zpěváci, Skupiny a Slavíci bez hranic.

Můžete se podívat, jak v anketě v minulém roce dopadl Vojta Dyk či kapela NightWork.

Blesk.cz

Hlasujte pro NightWork a Vojtu Dyka v PURUM Hudební ceny Óčka

3. října 2011 v 21:01

16. listopadu se v pražské Lucerně uskuteční devátý ročník ankety PURUM Hudební ceny Óčka 2011.

V kategorii Zpěvák roku je nominován Vojta Dyk (kód HCO 2) a kapela NightWork v kategoriích Skupina roku (HCO 11) a Videoklip roku s klipem k Andělské dívce (HCO 15).

Jak hlasovat v letošním ročníku se dozvíte na ocko.idnes.cz a jak dopadly výsledky v minulých letech např. v článcích zde na blogu.

Vojta Dyk v Magazín DNES

20. září 2011 v 17:14

Ve čtvrtek 22. září se na stáncích objeví nové vydání Magazínu DNES (pravidelná čtvrteční příloha MF DNES) a tentokrát obsahuje rozhovor s Vojtou Dykem.

Vojtěch Dyk
Chci zabít toho samotáře v sobě

Je to překvapující. Na pódiu nebo před kamerou působí šestadvacetiletý Vojta Dyk jako suverénní showman, ale v civilu to s ním je těžší. Při rozhovoru pro Magazín DNES si byl velmi nejistý, prohlásil například větu: ,,Já jsem teď v období, kdy o sobě vůbec nic nevím." To hlavní však řekl. Je zamilovaný a pokouší se otevřít lidem - nechce už být samotář. Rozhovor čtěte ve čtvrtek.(facebook.com/magazinDNES)

Vojta Dyk na koncertě Evy Pilarové

10. září 2011 v 13:20

Vojta Dyk se opět objeví na koncertě Evy Pilarové, více na kultura.idnes.cz:

Eva Pilarová právě připravuje nové album, má podepsané smlouvy na řadu koncertů a chystá na 30. listopad vánoční galakoncert s hosty v Divadle Hybernia. Vystoupí na něm Vojta Dyk, Matěj Ruppert, americký jazzový zpěvák Lee Andrew Davison, sólista Státní opery Milan Bürger a Petr Vondráček se skupinou Lokomotiva, který bude koncert uvádět. Doprovázet ji bude její kapela pod vedením Víta Fialy.
foto: zena-in.czV listopadu Světlo pro Světlušku

10. září 2011 v 12:56

Stejně jako v loňském roce se uskuteční benefiční akce nadačního projektu Světluška s názvem Světlo pro Světlušku.

Více o charitativním večeru fotografka Martina Kaderková (z primazena.cz):

,,Na 9. listopadu připravujeme další benefiční koncert Světlo pro Světlušku, který bude opět živě přenášet ČT1 a ČRo1 - Radiožurnál. Světluška s Anetou (patronka Světlušky Aneta Langerová) pozvaly celou řadu zajímavých hostů, zmíním jich jen pár: Vojta Dyk a Adéla Banášová, kteří budou koncert moderovat, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, David Koller, Anna K, David Koller, Matěj Ruppert, Kašpárek v rohlíku… Samozřejmě nebudou chybět nevidomé děti a veliký světluščí sbor, který bude všechny interprety doprovázet. Všechna hudební vystoupení se připravují speciálně pro tento večer a nikde jinde je neuslyšíte. Takže nezapomeňte a nalaďte si nás 9. listopadu od devíti hodin buď na programu ČT 1 nebo na Radiožurnálu. Bude to stát za to, to vám mohu slíbit."

Autor fotografie Dalibor Puchta

Vojta Dyk zapojen do projektu Spotlight

18. srpna 2011 v 13:30

V rámci hudebního festivalu Struny podzimu vznikl projekt Spotlight, který představuje mimořádné mladé talenty jak z českého území, tak i ze zahraničí.

Letos se Spotlight - klubová noc uskuteční 5.11. v pražském klubu Roxy / NoD za přítomnosti Roberta Glaspera, Ghostpoet, Dva, Vojtěcha Dyka a mnoha dalších!

Vstupenka je za 450 Kč a můžete ji objednat na oficiálních stránkách festivalu Struny podzimu, kde se dozvíte i více informací o projektu Spotlight.

Přímý přenos Open Air Festivalu

12. srpna 2011 v 19:30

V sobotu 13.srpna v 22:30 by měla kapela NightWork vystoupit na Oper Air Festivalu v Panenském Týnci.
Kdo neměl štěstí se na festival dostavit osobně, může si situaci kompenzovat přímým přenosem na iDnes.cz.Foto Martin Adam

Vojta Dyk pomaloval šmoulu

12. srpna 2011 v 12:28

Jak jste již možná zaregitrovali, do kin vstupuje nový český film Šmoulové. Nemálo s ním souvisí projekt Šmoulí paráda Nadačního fondu Albert ve spolupráci s Nadací táta a máma. Projekt spočívá v pomalování šmoulích postaviček a jeho hlavním cílem je pomoci dětem z dětských domovů.

Pro pomalování bylo připraveno 20 šmoulů. Každého se chopila česká či slovenská významná osobnost (Vojta Dyk, Dagmar Havlová, Lenka Filipová, Lucie Vondráčková, Tatiana Vilhelmová, Bořek Šípek, Ondřej Brzobohatý, Meky Žbirka, Mahulena Bočanová, Leoš Mareš, Tereza Kostková, Jitka Čvančarová, Jaro Slávik, Jan Saudek, Dara Rolins, David Koller, Dominik Hašek, Aleš Valenta, Anna K. a skupina Elán) a společně s dětmi šmoulovi ušila nový barevný kabátek.

Pestrobarevné šmoulí postavičky byly vystaveny 10. srpna na Hlávkově mostě v Praze a od 31. srpna budou cestovat po obchodních centrech v České republice.

31.8. - 5.9. Plzeň
7.9. - 12.9. Praha, obchodní centrum Chodov
14.9. - 19.9. Liberec, obchodní centrum Nisa
21.9. - 26.9. Brno, obchodní centrum Olympia
28.9. - 3.10. Ostrava

10. října se bude konat dražba pořádána Nadačním fondem Albert, která proběhne prostřednictvím internetových stránek nadacnifondalbert.cz . Výdělek poputuje na nákup sportovních potřeb pro české dětské domovy.


"Za pomalování tohoto šmouly může oddíl č.1 letního dětského tábora Bartoška v čele s vedoucími Martinou a Pepou. Mé přičinění bylo pramalé. Spíš jsem z povzdálí pozoroval barevné řádění dětí, které se do tvorby pustily s náležitou vervou. Tento šmoula se nijak nejmenuje, jelikož jsem ho chtěl pojmenovat po všech dětech, které se na vybarvování podílely, ale ty si přály zůstat v anonymitě. Přeji mu, aby pomohl s takovou vervou, s jakou mu ti špunti vtiskli, věru poněkud originální duši," popisuje Vojta Dyk.Foto 1: Nadační fond Albert
Foto 2: Evano

Objednejte si suvenýr Homo sapiens nightworki

4. srpna 2011 v 18:47

Pražská zoologická zahrada zveřejnila seznam suvenýru Homo sapiens nightworki, které lze na dobírku objednat na e-mailové adrese lukac@zoopraha.cz .

Výpis včetně cen a ukázkových fotografií v dolní části stránky se nachází na zoopraha.cz .

Koupí přispějete na konto zahrady Pomáháme jim přežít.

V první polovině září se taktéž uskuteční dražba obrazů od členů kapely NightWork. O ní více informací zde.

Autor fotografie: Jiří Herman, hermina.cz

Vojta Dyk porotcem v soutěži Zahraj si s hvězdami na jednom pódiu

19. července 2011 v 13:08

V rámci projektu České Spořitelny s názvem S náma na to máš!, do kterého je zapojem i Vojta Dyk, byla pořádána soutěž Zahraj si s hvězdami na jednom pódiu, jejíž výherci budou mít možnost zakoncertovat na jednom z festivalů.

Soutěž začala 23. května, probíhala dvoukolově, přičemž druhé kolo se konalo 21. června v klubu Kaštan, kdy pozvaní soutěžící předvedli, co umí a na základě těchto vystoupení rozhodla o vítězích odborná porota ve složení: Tomáš Kolář (Česká spořitelna - ředitel odboru korporátní marketing), Michal Šešták (ředitel fesivalu HRADY CZ), Zlata Holušová (ředitelka festivalu Colours of Ostrava), Jiří Moravčík (hudební publicista) a ambasador projektu s Náma na to máš! Vojtěch Dyk.

Zvítězila brněnská kapela Professor Leopard, čímž byla nominována na Colours of Ostrava a HRADY CZ.

"Projekt S náma na to máš! dává šanci mladým neokoukaným talentům například ve sportu i v hudbě a to se mi líbí. Když jsem seděl v porotě, tak jsem měl možnost vidět zajímavé kapely. Dostat šanci je dneska to nejdůležitější a díky tomuto projektu nadějní muzikanti dostanou šanci a třeba oživí českou scénu. Držím jim palce," říká zpěvák Vojta Dyk, jeden z ambasadorů projektu. (zdroj: ceskehrady.cz)Vojta Dyk se zapojil do projektu S náma na to máš

5. července 2011 v 12:31

Česká spořitelna přišla s projektem S náma na to máš!, který podporuje mladou generaci v oblasti sportovních, kulturních a vzdělávacích aktivit.

Prezentace proběhla 1. července v tréninkovém centru pražské Sparty na Strahově. S náma na to máš! podporuje např. Atletika pro děti, Fotbalová škola Petra Čecha - brankáře, který je společně s oštěpařkou Bárou Špotákovou a Vojtou Dykem patronem projektu S náma na to máš!.

Na prezentaci projektu dorazil v pátek i Vojta Dyk, který zážitky shrnul do několika slov: "Je spousta bohatých lidí, kteří investují do věcí, které nemají smysl. Tohle je přesný opak, protože tady se investuje do něčeho, co určitě smysl má." (atletikaprodeti.cz)

Více informací se můžete dozvědět např. na FB stránce projektu.

Vojta Dyk zapojen v projektu Čtení pomáhá

7. června 2011 v 16:42

Vojta Dyk se zapojil do charitativního projektu Čtení pomáhá, který má za cíl navést děti a mládež na cestu ke knihám a pomoci těm, kteří to potřebují.

Projekt odstartoval 8. dubna a už se těší z velkých úspěchů.

"Nabízíme vám seznam krásných knih ke čtení, pro vaše pohodlí rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů. Až některou z knih přečtete, vraťte se k nám zpět. Poté, co odpovíte na pár otázek vztahujících se ke knize, získáte 50 korun.
Tuhle odměnu si nemůžete vyzvednout v hotovosti, můžete ji však věnovat někomu, kdo čeká na vaši pomoc. Třeba na výcvik pejska, který pomůže postiženému člověku, na speciální kolo pro maminku, která nemůže chodit, nebo na operace, které vrátí zrak africkým dětem."

(z oficiálních stránek ctenipomaha.cz)


Vojtěch Dyk a Martin Písařík: Žáček a jeho žáčci

6. června 2011 v 18:15
V aktuálním čísle časopisu Květy je zmínka o Vojtovi Dykovi a Martinu Písaříkovi, kteří namluvili audioknihu Aprílová škola, o níž se dočtete více zde.Po uložení obrázku do počítače a následném zvětšení je text čitelný.

Obrázek je od Dity Kr., které zasílám veliké díky.

Vojta Dyk popřál Ivě Janžurové

22. května 2011 v 17:28

Herečka Iva Janžurová oslavila své sedmdesáté narozeniny a my, diváci, se oslavy můžeme zúčastnit - z pohodlí svého obýváku.

První možnost jsme měli 21.5. v 20:00 prostřednictvím České televize. Repríza pořadu Všechno nejlepší je 27.5. po půlnoci v 00:10.

Mezi gratulanty nechyběl ani Vojta Dyk, ač jen na plátně, jelikož se z pracovní vytíženosti nemohl dostavit.

Pořad se již objevil na internetu, konkrétně na uloz.to


Vojta Dyk na albu Evy Pilarové

15. května 2011 v 11:58

26. dubna Eva Pilarová pokřtila své DVD 50 let na scéně, kde je záznam z pražského koncertu, které se konalo v rámci jejího turné nazvaného právě 50 let na scéně.

Akce se konala v pražském hotelu Hoffmeister a kromě Karla Gotta, Milana Bürgera, Aleše Brichty a dalších se zde objevil i Vojtěch Dyk, který byl hostem loňského koncertního turné, tudíž se na DVD objevuje taktéž - stejně jako na novém albu Evy Pilarové s písněmi Dotýkat se hvězd a Montyho čardáš v čínštině (+ na DVD Crazy little thing called love).


Více fotografií zde

Vojta Dyk jako porotce v soutěži

9. května 2011 v 18:22

Hudební pořad České televize s názvem Musicblok pořádá celonárodní soutěž, jejíž výherce získá poukaz v hodnotě 55 ticís korun do obchodu Kytary.cz.

Každých čtrnáct dní (9krát) lze vyhrát poukaz za 5 tisíc korun do stejného obchodu.

"Vyhrává ten, kdo vytvoří na vyhlášené téma co nejkreativnější nápad.
Natočte video, udělejte rozhovor, pošlete video-vzkaz. Udělejte cokoli, co vás napadne."

Aktuální téma je velice otevřené: "parodujte NightWork, Lady Gaga a Cossigu s Nastym"

16. června (ve 12. díle) budeme seznámeni s vítězem soutěže, kterého vybere a vyhlásí pětičlenná porota ve složení:
Vojtěch Nouzák - režisér
Jaro Cossiga - moderátor
Nasty - moderátor
Pavel Anděl - producent
Vojtěch Dyk - herec a zpěvák

Zasílat příspěvky lze do 16.6.

Více informací naleznete na výše uvedeném odkazu.

Vojta Dyk jako Řiditel autobusu

3. května 2011 v 17:34

Kapela The Tap Tap se může pyšnit novým videoklipem, který měl premiéru 29.4.2011 na jejich benefičním koncertě v Praze. Jmenuje se Řiditel autobusu.

V klipu se kromě autora písně Xindla X objevuje např. Dan Bárta nebo Vojta Dyk.

Shlédněte na YouTube


"Protože nepatříme k těm, kdo jen brblají, ale chceme problémy rovnou řešit, informovali jsme se o přepravě handicapovaných lidí přímo na stránkách pražského dopravního podniku a zjistili jsme, že jsou jasně vymezeny ve Smluvních přepravních podmínkách článkem 6 odstavcem 15. Zde je umožněn transport jiných kompenzačních pomůcek, než je invalidní vozík, mezi které Markovo malé kolo patří. Tak vznikl námět k písni, kterou pro nás napsal Xindl X. Oslovili jsme také vedení dopravního podniku, který se stal partnerem kapely i písničky a klipu," říká Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap.
"Nevěděl jsem dopředu, jak bude klip vypadat, z výsledku jsem vyloženě nadšený," doplňuje Xindl X.

Vojta Dyk v klipu kapely The Tap Tap

29. dubna 2011 v 11:39

Kapela The Tap Tap pořádá již podeváté benefiční celovečerní akci neboli Párty na kolečkách, která se bude konat v pražském divadle Archa 29. dubna od 20:00.

Těšit se můžeme na členy The Tap Tap, jejich hosty, mezi které patří např. Xindl X, Kamil Střihavka, Jiří Ornest a Vojta Dyk, a moderátory večera Ivu Pazderkovou a Láďu Angeloviče.

Kapela taktéž představí klip k písni Řiditel autobusu, kde si právě jistého řiditele zahrál Vojta Dyk.

Autorem písně je Xindl X, klip vznikl v barrandovských ateliérech v režii Radovana Síbrta, řiditele autobusu si zahráli Vojta Dyk, Xindl X a Dan Bárta, zároveň spoluinterpreti songu.
(více na protisedi.cz) 
 

Reklama

admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety