Duben 2011

Párty na kolečkách na České televizi

30. dubna 2011 v 12:30 TV pořady

29.4. se v pražském divadle Archa konal benefiční koncert kapely The Tap Tap, kam bylo pozváno i spoustu zajímavých hostů (jedním z nich byl Vojtěch Dyk). Premiéru zde měl i videoklip k písni Řiditel autobusu.
Záznam z Párty na kolečkách si můžete pustit na ceskatelevize.cz.


Vojta Dyk v klipu kapely The Tap Tap

29. dubna 2011 v 11:39 Novinky

Kapela The Tap Tap pořádá již podeváté benefiční celovečerní akci neboli Párty na kolečkách, která se bude konat v pražském divadle Archa 29. dubna od 20:00.

Těšit se můžeme na členy The Tap Tap, jejich hosty, mezi které patří např. Xindl X, Kamil Střihavka, Jiří Ornest a Vojta Dyk, a moderátory večera Ivu Pazderkovou a Láďu Angeloviče.

Kapela taktéž představí klip k písni Řiditel autobusu, kde si právě jistého řiditele zahrál Vojta Dyk.

Autorem písně je Xindl X, klip vznikl v barrandovských ateliérech v režii Radovana Síbrta, řiditele autobusu si zahráli Vojta Dyk, Xindl X a Dan Bárta, zároveň spoluinterpreti songu.
(více na protisedi.cz)
Vojta Dyk ve hře Williama Shakespeara

15. dubna 2011 v 15:44 Divadlo

V Praze, Brně, Ostravě, Olšanech a na Slovensku se letos budou konat Letní shakespearovské slavnosti 2011.

V rámci této shakespearovské divadelní přehlídky bude odehrávána inscenace Zkrocení zlé ženy, což je novinka uvedena do programu festivalu.

Role Kateřiny se zhostí Tatiana Vilhelmová a role Petruchia Roman Zach. Další obsazení představuje např. Oldřich Vízner, Lucie Štěpánková či Vojta Dyk, jehož alternací je Matouš Ruml.

Kompletní seznam účinkujících a mnoho dalších informací vztahujících se k festivalu naleznete na shakespeare.cz.
Raní Show Live spojená s NightWork

14. dubna 2011 v 17:36 Kapely

Evropa 2 opět pořádá Ranní Show Live. A máme se na co těšit! Kapela NightWork bude účinkovat ve všech šesti městech.
Podrobnosti naleznete na stránkách rannishowlive.cz, kde si můžete přečíst i odpovědi kluků a moderátorů v jakémsi dotazníku ;-).

Ranní Show Live tour:
  • 10. červen, LIBEREC
  • 24. červen, PLZEŇ
  • 2. září, ČESKÉ BUDĚJOVICE
  • 30. září, PARDUBICE
  • 14. říjen, ZLÍN
  • 18. listopad, BRNORozhovor s Radko Pytlíkem

10. dubna 2011 v 17:57 Novinky
Rozhovor s Radko Pytlíkem v časopise Instinkt nejen o Vojtovi Dykovi.

5 otázek pro Vojtu Dyka

10. dubna 2011 v 17:49 Rozhovory


5 otázek pro Vojtu Dyka ohledně dabingu v seriálu Sherlock.

Hlas představiteli hlavní role, Benedictu Cumberbatchovi, propůjčil svůj hlas herec a zpěvák Vojtěch Dyk. Jak odpověděl na náš bleskový dotazník?

Co se ti vybaví k fenoménu Sherlock Holmes?
Vybaví se mi Čtyřlístek, protože v něm kdysi byl kreslený Sherlock Holmes, i Watson. Na tom jsem vyrůstal. A poté jsem se s postavou Sherlocka Holmese setkal až při dabingu nového zpracování Sherlocka v České televizi.
Chtěl bys být v něčem jako on? Mít nějakou jeho vlastnost?
Asi ne, nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Já jsem vlastně úplný opak Sherlocka Holmese. Zatímco on přemýšlí hrozně rychle a bystře, já přemýšlím pomalu a mnohdy zcela hloupě.
Máš rád detektivní příběhy?
Mám, dokonce jsem jeden čas, společně s rodinou, sledoval vždy o víkendu v podvečer Hercula Poirota. Detektivka, aby mě zaujala, musí být dobře napsaná. Ale musím se na druhou stranu přiznat, že už jsem nějakou knižní detektivku dlouho nečetl.
Bylo nutné při dabingu řešit nějaké záludnusti původního znění?
Ani ne, akorát on (Benedict Cumberbatch, představitel hlavní role - pozn. redakce) mluvil strašně rychle, navíc k tomu ještě má asi stránkové monology, což bylo někdy trochu šílené. Ale hlavně, angličtina je oproti češtině výrazově jednodušší, což může v případě, kdy je třeba nějakou větu či slovo "opisovat", být trochu těžší.
Baví tě dabing obecně?
Určitě. Baví mě práce s mikrofonem, ale mám rád, když si na tom můžu dát záležet, což někdy při televizním dabingu z časových důvodu, bohužel, nelze.


Plyšák s podpisem Vojty Dyka

10. dubna 2011 v 13:42 Novinky

Na Aukro.cz můžeme získat plyšového zajíčka s podpisy známých osobností. Výtěžek poputuje do nadačního fondu Světluška.

"Chcete podpořit Světlušku a zároveň získat originální dárek? Zúčastněte se charitativní aukce a vydražte některého ze 100 malých a 5 obřích plyšových zajíčků s podpisem známých osobností, mezi kterými nechybí patronka Světlušky Aneta Langerová. Dražbu pořádá čokoládovna Lindt a celý výtěžek věnuje Světlušce. Řekněte prosím o této neopakovatelné příležitosti, jak podpořit nevidomé, Vašim přátelům. Děkujeme:-)"
(z oficiální stránky Světlušky na Facebooku)


Rozhovor pro LUI

8. dubna 2011 v 15:07 RozhovoryV aktuálním čísle časopisu Lui se měl objevit, jak napovídala i jeho titulní strana, rozhovor s Vojtou Dykem.

Otištěn nebyl, ale můžete si ho přečíst na lui-magazine.cz v úvodu s vysvětlením, proč tomu je tak.

AllNightWork Adidas

8. dubna 2011 v 14:55 Kapely

Pokud si rádi oblékáte oblečení značky Adidas, možná již víte o akci spojené s kapelou NightWork. Pokud ne, čtěte pozorně dál ;-).

S nákupem v Adidas můžete získat album Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa či vstupenku na koncert NightWork nebo Mako!Mako. Dále můžete vybírat mezi chladící taškou a lístky do kina.

Co udělat pro získání lákavých dárků:
1. zajít do prodejny Adidas (seznam zde)
2. nakoupit z nové jarní kolekce Originals v minimální hodnotě 2000 Kč
3. a) vybrat si mezi CD NightWork, chladící taškou a lístky do kina (2x), což si lze odnést ihned společně s nákupem
b) vybrat si možnost jednoho lístku na koncert nočních dělníků nebo seskupení Mako!Mako - v tomto případě se na pokladně obdrží kupón s unikátním kódem, který je potřeba vložit na allnightwork.adidas.cz

Na zmiňované internetové adrese lze nalézt více informaci o akci, která končí 30.4. nebo s vyprodáním zásob.Vojta Dyk dabuje Sherlocka Holmese

6. dubna 2011 v 12:14 Novinky

"Britská BBC vstoupila na tenký led, přenesla dobrodružství slavného detektiva do jednadvacátého století a stvořila Sherlocka Holmese pro novou generaci."

Česká televize začne od 9. dubna vysílat seriál v čele se známým hrdinou - Sherlock. Hlavní role se zde perfektně zhostil Benedict Cumberbatch, který je do češtiny nadabován Vojtěchem Dykem. Jeho přítele - doktora Johna Watsona - představuje Martin Freeman s hlasem Davida Švehlíka. Inspektora namluvil Filip Blažek a paní Hudsonovou Libuše Švormová.

1. série obsahuje tři díly:
ČT1 sobota 9.4. - Studie v růžové (21:20)
ČT1 sobota 16.4. - Slepý bankéř (21:20)
ČT1 sobota 23.4. - Velká hra (21:10)

Více o pořadu naleznete na stránkách České televize, kde je k vidění i videoreportáž z dabingu.
.

Vojta Dyk je druhý v anketě Týtý

3. dubna 2011 v 18:30 Novinky

2. dubna se v Divadle na Vinohradech konalo slavnostní předávání cen ankety TýTý 2010, kde o výhercích rozhodují sami diváci.

V kategorii Zpěvák byl společně s Martinem Chodúrem, Petrem Kolářem, Karlem Gottem a Michalem Davidem, který obsadil první místo, nominovaný i Vojta Dyk. Ten se umístil na místě druhém.

Kopletní seznam výherců naleznete na televize.cz.

"Že by mohl vyhrát právě Michal David, mě napadlo, už když jsem viděl jeho koncert k padesátinám. Byl velkolepý," uvedl Karel Gott s tím, že za zdaleka nejžhavějšího kandidáta na vítězství nicméně považoval spíše Vojtěcha Dyka.

Na tom se přitom bezděčně shodl právě s Michalem Davidem. "Vojta Dyk má spoustu mladých fanynek, které rády posílají esemesky, tipoval jsem spíš jeho," řekl zpěvák, v němž prý nečekaný triumf vyvolává rozporuplné pocity.


Vojta Dyk nominovaný v anketě TýTý

1. dubna 2011 v 16:10 Novinky

Jak jste mohli zaregistrovat (např. díky upozornění ve formě krátké zprávy vložené pod menu), naskytla se možnost hlasovat pro Vojtu Dyka v anketě TýTý 2010. Podpořit ho můžeme do 1.4. do 24 hodin v kategorii Zpěvák.

V prvním kole mohli diváci hlasovat prostřednictvím SMS, korespondenčních lístků či internetu. Do druhého hlasovacího kola bylo vybráno do každé z devíti kategorií pět nominovaných na základě součtu hlasů z prvního kola.

Seznam úspěšných osobností a pořadů můžete shlédnout na televize.cz.

Vyhlašování ankety bude vysílat Česká televize 2.4. od 20:00 z Divadla na Vinohradech. Přímým přenosem provede K. Šíp.

admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety