Březen 2011

NightWork - Konverzaci zahajuji penisem

31. března 2011 v 15:06 Kapely
Další videoblog Evropy 2 zasvěcený kapele NightWork získal název NIGHTWORK - Konverzaci zahajuji penisem - Videoblog 3.


Vojta Dyk v časopise Krásná&Zdravá

28. března 2011 v 15:14 Rozhovory

Vojta Dyk se objevil v časopise Krásná&Zdravá, který vyšel 21.března.

Po uložení obrázků (které na stránky poskytla Evano - posílám vřelé díky) do počítače a následném zvětšení je text čitelný.Vojtěch Dyk s Martinem Písaříkem v Aprílové škole

25. března 2011 v 18:26 Novinky

Oblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a písničky Jiřího Žáčka vydává Supraphon jako audioknihu.

Málokteré vydavatelství se tak jako Supraphon programově věnuje vydávání CD pro dětského posluchače. V promyšleném dlouhodobém plánu přináší nahrávky zábavné, zajímavé i inspirativní, pohádky, naučné příběhy, propojující zábavu s poučením i poezii pro děti.

Nahrávka Aprílové školy Jiřího Žáčka rozesměje a potěší jazykovým vtipem. Některé z básní jsou zhudebněny a nazpívány herci Vojtěchem Dykem, Martinem Písaříkem, Lucií Pernetovou s velkým nadšením a pochopením básníkova smyslu pro nesmysl. Herci a zároveň zpěváci si stejně jako autor pohrávají se slovními hříčkami, obrazovostí jednoduchých a zároveň pronikavě bystrých žertů. Vznikla nahrávka, která pobaví svou rozverností a veselou náladou.

"Děti čtěte, vzdělávejte se a až vás to nebude bavit, můžete si pustit literaturu z CD. Když si pustíte Aprílovou školu, tak uslyšíte, jak zábavné může být to, čemu se říká poezie." vzkazuje posluchačům Aprílové školy Vojtěch Dyk. Martin Písařík o své práci na nahrávce prozradil: "Tyhle básničky pro děti musí bavit nejen děti, ale i dospělé. Při nahrávání jsem se občas sám rozesmál nad čteným textem. Je to totiž poezie hravá, vtipná a chytrá."

V knižní podobě vyšla Aprílová škola již v mnoha tisícových nákladech, poprvé v roce 1978 u nakladatelství Albatros. Dostala se do čítanek, nezestárla, tak jako nemůže zestárnout schopnost dětského vidění světa jejího autora.

Supraphon tento literární evergreen poprvé v audiopodobě nabídne 25. 3. 2011.

video s Vojtěchem Dykem a Martinem Písaříkem - zde: http://www.youtube.com/user/supraphon?feature=mhum#p/u/5/IYoTrEAYThkMgr. Vladan Drvota (marketing a propagace) supraphon.cz

Vojta Dyk hostem Párty na kolečkách

24. března 2011 v 17:13 Novinky

Kapela The Tap Tap pořádá letos již podeváté benefiční celovečerní akci neboli Párty na kolečkách.

Těšit se můžeme na členy The Tap Tap, jejich hosty, mezi které patří např. Xindl X, Kamil Střihavka, Jiří Ornest a Vojta Dyk, a moderátory večera Ivu Pazderkovou a Láďu Angeloviče.

Přijďte v pátek 29. dubna ve 20:00 do pražského divadla Archa.

Výtěžek poputuje do vzdělávacího centra STUDEO, jehož cílem je zvýšit šance handicapovaných lidí na trhu práce.


Rozhovor s Vojtou Dykem v časopise Houser

20. března 2011 v 13:23 Rozhovory


V aktuálním čísle (11 11) časopisu Houser se nachází rozhovor s Vojtou Dykem.
K sehnání je v Praze ve dnech 17.3. - 23.3. zdarma.

"Šoubyznys ho zbožňuje, on ho ale vůbec nemá rád."

Vojta Dyk k slyšení na albu kapely Madfinger

18. března 2011 v 15:35 Novinky

Kapela Madfinger vydává třetí desku, kterou pokřtí 26. května v Lucerna Music Baru. Jeden čas se skupinou spolupracoval i Vojta Dyk, který bude na albu opět slyšet. Společně s americkým raperem Nironic, beatboxerem Endru, sborem Maranatha Gospel Choir a perkusistou Romanem Lomtadze účinkuje v písni s názvem Stop It, která měla premiéru na Rádiu Wave 9. ledna.
Ukázku songu si můžete stáhnout na stránkách kapely - madfinger.cz.


Vychází audiokniha Aprílová škola

17. března 2011 v 18:10 Novinky

25.3. vydavatel Supraphon představí novou audioknihu Aprílová škola / Bajky a nebajky (Jiří Žáček). Recitují a zpívají Vojtěch Dyk, Martin Písařík, Lucie Pernetová, Radka Tesárková a Natálka Havlová.

"Navštívíme dneska spolu aprílovou školu. Kde žáci (s poškoláky v čele) zkoušejí pana učitele… Co se učí v aprílové škole? Lhaní, zlobení a ještě kdesi cosi: říkat v cizích řečech helevole, dělat na rodiče dlouhé nosy… Tak to ale chodí jenom na apríla, jenom na apríla, jenom jednou v roce. Verše Jiřího Žáčka si recituje již několik generací, první vydání Aprílové školy vyšlo před více jak třiceti lety a od té doby zažilo statisícové reedice. Do zvukové podoby tuto hravou, vtipnou a trochu praštěnou poezii převedli se stejnou hravostí, jakou má autor i interpreti. Vojta Dyk, Martin Písařík či Lucie Pernetová, oblíbení průvodci dětských televizních vysílání, jako by čekali na příležitost si nonsens básniček vychutnat v recitaci i písničkách. Sbírka Aprílová škola je v bonusu doplněna obdobně žertovnými básněmi z další Žáčkovy poetické knihy Bajky a nebajky. Takže když si v aprílové škole učitel domů pětku přinese si, syn vykráká ho za pačesy (jestliže ovšem nemá pleš)… Všecko je pravda - žádná lež!"
(supraphon.cz)


Tepláky v Musicbloku

14. března 2011 v 18:53 TV pořady

12.3. na ČT2 byl vysílán pořad s názvem Musicblok, kde byla zmínka o kapele NightWork. Díl lze najít v archivu České televizi, kde si ho můžte zpětně pustit.


Rozhovor s Vojtou Dykem a Kubou Prachařem

14. března 2011 v 18:31 Rozhovory

Na internetových stránkách i-klik.cz lze nalézt článek obsahující rozhovor s Vojtou Dykem a Kubou Prachařem na téma NightWork. Zavítejte tedy na http://i-klik.cz/?p=15493.

Žebřík 2010 na České televizi

14. března 2011 v 14:07 TV pořady

4.3. v DK Inwest v Plzni proběhlo předávání hudebních cen Žebřík 2010. Kapela NightWork získala ocenění čtyři a Vojta Dyk dvě.
Záznam z večera, kde kromě jiných vystupovali i zmiňovaní NightWork, je vysílán dnes (14.3.) na ČT1 od 23:00.


Nové NightWork mikiny

10. března 2011 v 12:28 Kapely

Již delší dobu mají fanoušci NightWork možnost objednat si mikinu s logem kapely. K černé, modré a zelené přibyly lehce jinak šité mikiny v dalších barvách - růžové a modré (tyrkysové). Pořídit si mikinu můžete za 950 Kč na Gazella.eu.


Mimořádně: Jak do chatu

10. března 2011 v 11:47

Pro jednodušší přihlašování do chatu zde na stránkách jsem popsala, jak vstoupit a komunikovat.

V menu se nachází položka Questbook, což je návštěvní kniha, kam může kdokoliv napsat názor, zážitek či cokoliv dalšího. Vedle lze kliknout na položku Chat. Po rozkliknutí se otevře stránka, z níž se můžete přihlásit do chatu, který byl vytvořen na Vsevjednom.cz. Vstoupit do chatu lze dvěma způsoby. Záleží na tom, zda jste na Vsevjednom.cz zaregistrováni či nikoliv. Pokud ne, přihlašte se přes kolonku "Bez hesla", kam zadáte pouze svoji libovolnou přezdívku. Pokud na Vsevjednom.cz účet zřízený máte, můžete se do chatu přihlásit přes kolonky Nick a Heslo. Zadáte přezdívku a heslo takové, jaké máte na Vsevjednom.cz. V chatu poté bude k vidění Vaše vizitka, kterou máte na Vsevjednom. Přítomný se na ni dostane přes odkaz Vašeho jména v levém sloupci, kde jsou vypsání ti, co právě v místnosti chatují.
Pokud se jedním způsobem do chatu dostanete, můžete komunikovat s ostatními přítomnými. Výpis se každou chvíli aktualizuje a nové příspěvky se přidávají nahoru. Pokud se neozvete po delší dobu (okolo 20 min), automaticky opustíte místnost. Podobné je to i s příspěvky - ty, které tam jsou již déle, zmizí.

Tobogan s Vojtou Dykem k poslechu na internetu

7. března 2011 v 17:43 Novinky

5.3. jsme mohli na Českém rozhlase 2 od 11:05 slyšet rozhovor Vojty Dyka s Alešem Cibulkou. Pořad Tobogan v pyžamu lze již nalézt na stránkách rozhlas.cz.

Nepromarnili jsme příležitost poznat talentovaného a neobyčejného mladého muže. Je uznávaným hercem, zpěvákem a členem kapely, která nedávno sesbírala hned tři hudební ceny - Anděly. Představili jsme Vojtěcha Dyka.


Všechnopárty s Vojtou Dykem na internetu

7. března 2011 v 12:08 TV pořady
4.3. byl Vojta Dyk - společně s Rosťou Novákem a Annou Polívkovou - hostem Karla Šípa v pořadu Všechnopárty na ČT1.
Díl je uložený v archivu České televize.

Žebřík 2010: NightWork mají čtyři ceny, Vojta Dyk dvě

6. března 2011 v 16:59 Kapely

4.3. v DK Inwest v Plzni proběhlo předávání hudebních cen Žebřík 2010. NightWork a Vojta Dyk se hojně vyskytovali v seznamu nominací, což zapříčinilo, že si kapela odnesla ocenění čtyři a dvě ceny skončily u Vojty Dyka.

Noční dělníci se umístili na 2. místě v kategorii Skupina, na 3. místě v kategorii Album (s deskou Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa), na 3. místě v kategorii Skladba (Tepláky) a na 1. místě v kategorii Videoklip s klipem k písni Tepláky. Vojta Dyk obsadil 3. místa v kategoriích Zpěvák a Objev.

Kompletní seznam výherců můžete nalézt např. na Muzikus.cz, na iReport.cz jsou nahrány fotky ze slavnostního večera.

Záznam z večera, který moderovali Klára vytisková a Tomáš Hanák, bude na ČT1 vysílán 14.3. Kapela Nightwork i koncertovala ;-).


Vojta Dyk v Pestrém světě a Story

5. března 2011 v 12:51 Novinky

V časopisech Story a Pestrý svět se objevily zmínky o Vojtovi Dykovi a NightWork. Po stažení níže vložených obrázků je text na nich čitelný.
Skeny na stránky poskytla Šárka B., které tímto velice děkuji.


NightWork sundali i tepláky

5. března 2011 v 12:33 Kapely
Podívejte se na video od Evropy 2. Bohužel je to 2. verze, která je již značně sestříhána, ale i tak stojí za zhlédnutí ;-)


Nightwork: Možná si za pět let řekneme, že jsme byli kreténi

4. března 2011 v 18:16 Kapely

V Právu se objevil článek o NightWork - rozhovor s Jakubem Prachařem.
Můžete si ho buď stáhnout naskenovaný (poskytla Věrka M. - posílám vřelý dík) nebo přečíst na Novinky.cz.
Po uložení obrázku do počítače a následném zvětšení je text čitelný.

Vojta Dyk a Rosťa Novák ve Všechnopárty

4. března 2011 v 15:58 TV pořady

4.3. nezapomeňte od 21:35 na ČT1 sledovat pořad Karla Šípa Všechnopárty. Tentokrát jsou hosty Anna Polívková, Rosťa Novák a Vojta Dyk.

V dnešním díle vám přestavíme žánr "Nový cirkus". O něm nám přišel povyprávět principál, přední český performer, herec, akrobat a loutkař Rostislav Novák, herec a muzikant Vojtěch Dyk a herečka Anna Polívková. (ceskatelevize.cz)


5Angels ve spolupráci s Vojtou Dykem

3. března 2011 v 19:29 Novinky
2.3. ve VIP zprávách na televizi Prima jsme byli informování o tom, že Vojtu Dyka pravděpodobně čeká duet s dívčí skupinou 5Angels. Píseň jim složí Michal David.
Díl se jmenovanou reportáží je nahraný na stream.cz.

Aktualizace 4.3.: V čtvrtečních VIP zprávách (3.3.) jsme mohli opět vidět reportáž obsahující obličej Vojty. Tentokrát s kapelou NightWork - na koncertu v SaSaZu 2.3. Zmínka padla i novém videoklipu k Andělské dívce. ;-)

admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety