Listopad 2010

Rozhovor s NightWork v MF Dnes

29. listopadu 2010 v 20:54 Rozhovory
Rozhovor s kapelou NightWork v Mladé frontě Dnes,
(listopad 2010)

který na stránky poskytly Šárka B. a Klára H.
Mnohokrát děkuji :-)
1

Český slavík Mattoni 2010

28. listopadu 2010 v 12:34 Novinky

27. listopadu proběhlo ve Státní opeře Praha vyhlášení a předávání cen ankety Český slavík Mattoni 2010.
Řekla bych, že pro skupinu NightWork nominovanou do kategorie Kapela roku a pro Vojtu Dyka nominovaného v kategorii zpěváků by se tento ročník ankety dal považovat za velmi úspěšný.
Obsadili totiž skvělá 3. místa!

V loňském roce se NightWork a Vojta D. stali skokany roku.

Tímto velice gratuluji. :-))
Pokud Vás zajímají kompletní výsledky, zavítejte na stránky Českého slavíka.

PS: Vojta Dyk předával cenu Lucii Vondráčkové.
Jeho přednáška o zdravotní písni lze pustit i na youtube.com ;-)


ČT live - NightWork

27. listopadu 2010 v 11:29 TV pořady
Evano
26. listopadu od 21:25 byl vysílán záznam z koncertu kapely NightWork v pražské Incheba areně, který se uskutečnil 13. října.

27.11. bude vysílána repríza tohoto pořadu, a to od 1:20 v noci.

ČT live - NightWork lze nalézt na iVysilani.cz

Soutěž cvičme v rytme se skupinou NightWork

25. listopadu 2010 v 15:39 Kapely
Je tu opět soutěž, která je pořádána kapelou NightWork :-))

Zadání zní:

Pošli video se cviky, které ani Olga Šípková nezvládne! Videa posílej na cvicmevrytme@gmail.com do 17.12.2010.Opět zasedne naše porota a vybere to nejlepší.
A to nejlepší nakonec: Jako vítěz budeš předcvičovat na našem koncertě a k tomu dostaneš fajnou mikinku značky NGW!;)


NightWork v T-music chart

25. listopadu 2010 v 15:32 TV pořady
Bílina
25. listopadu od 18:00 nalaďte hudební program Óčko.

Bude totiž vysílána hitparáda T-music chart a navštíví nás kapela NightWork, jejíž píseň s názvem Tepláky se dostala do Top 10.

A bude možnost vyhrát i tepláky ;-).

K hudbě osmdesátých let mám až perverzní vztah, říká Vojtěch Dyk z Nightwork

25. listopadu 2010 v 15:18 Rozhovory

Skupina Nightwork na novém albu Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa mimo jiné čerpá z odkazu československého popu osmdesátých let. Přestože se k tehdejšímu podivnému světu diskotékové hudby staví s lehkou ironií a odstupem, její ozvuky jsou v pulzujícím funky nepřehlédnutelné.

Klára Homolová
Před nedávnem vyprodali Malou sportovního halu a pokřtili svou druhou desku s názvem Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa.

Kmotrem jejich novinky nebyl nikdo jiný než doktor František Janeček.
Někdo tuhle volbu provokativní skupiny Nightwork, která do povědomí vstoupila hitem Globální oteplování - Já jsem gay!, vzal jako vtip, jiné přítomnost šedé eminence předlistopadové hudební scény na pódiu pobouřila.

"Chtěli jsme vzdát hold temným osmdesátým letům," vysvětlují své kroky zpěvák Vojtěch Dyk a kytarista Jakub Prachař.

HN: Proč jste pro svou druhou desku zvolili zrovna provokativní název Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa?

Vojtěch Dyk: Všichni členové kapely Nightwork se narodili v 80. letech, takže jsme naši novou desku pojmenovali podle materiálu, který se tehdy zhusta nosil, nás nevyjímaje - teplákoviny. A do toho jsme zamíchali parafrázi na nezapomenutelné Kroky Františka Janečka.

Jakub Prachař: A když už jsme měli takovýhle název, tak se logicky nabízelo pozvat si Františka Janečka jako kmotra desky. Původně to byl jen takový šílený nápad, my byli přesvědčení, že na něco takového nikdy nepřistoupí, ale nakonec mu Franta Soukup zavolal a on se jen zeptal: "A jak moc si ze mě, chlapci, děláte srandu?" Franta odpověděl, že normálně. Načež nás Janeček pozval na schůzku k sobě do kanceláře. Z půlhodinového setkání byly nakonec čtyři hodiny vyprávění, kdy nás Janeček poučoval o zákonitostech hudebního průmyslu a já musím přiznat, že jsem se celou tu dobu náramně bavil!

HN: Co konkrétně jste se dozvěděli?

Jakub Prachař: Třeba se nám dostalo poučení, že výraz showbusiness se skládá ze dvou slov - show a business. A že slovo business je delší! Ať už se to někomu bude, nebo nebude líbit, tak já nemůžu říct nic jiného, než že jsem se setkal s velmi chytrým a nesmírně vzdělaným člověkem, který je navíc skvělým obchodníkem. Takhle já bych dneska charakterizoval Františka Janečka.

HN: V roce 1989 vám bylo sedm osm let - co vás tak fascinuje na hudbě osmdesátých let, kterou jste nemohli příliš zažít?

Vojtěch Dyk: Kus osmdesátých let jsme zažili jako děti, takže já třeba poslouchal Pavla Horňáka - a tenkrát se mi to líbilo.
My jsme první generace, které se tohle desetiletí příliš netknulo. Prožili jsme kus osmdesátých let jako děti, takže nemáme důvod na tuhle dobu vzpomínat ve zlém. Víme a chápeme, co se tady tehdy dělo, a může nás to děsit, fascinovat nebo inspirovat, ale máme od této dekády natolik velký odstup, že si z tehdejší populární hudby a vůbec celé doby dokážeme dělat srandu.

HN: Jaký tedy máte k tehdejší době a hudbě vztah?

Vojtěch Dyk: Za sebe bych ten vztah označil za velmi zvláštní, až perverzní. Dneska už bych si tu hudbu nepustil, ale náš poměr k tehdejší době a její hudbě osciluje někde mezi naprostým odporem a sentimentální vzpomínkou na dětství.

Jakub Prachař: My když se dneska díváme na YouTube.com na videa z tehdejší doby, tak vlastně nevíme, jestli to tenkrát vůbec mysleli vážně - vždyť většina zpěváků ze stáje Františka Janečka neuměla zpívat, nebyli schopni se hýbat a celá ta produkce byla natolik nesmyslná a absurdní, až je fascinující, že něco takového vůbec mohlo vzniknout.

HN: Takhle to ovšem vnímáte vy, ale slyšel jsem už i názor, že přizváním kmotra Janečka na pódium svým způsobem legalizujete tehdejší populární hudbu, v čele s Michalem Davidem...

Jakub Prachař: Podle mého Michal David udělal spoustu krásných písniček, některé jeho melodie jsou prostě výborné. Mně vlastně docela vadí, jak se tady pořád rozebírá, jestli Michal David je, nebo není dostatečně dobrý muzikant. Vždyť je to ve skutečnosti přece úplně jedno - on jenom zpívá písničky, které zpívá, za což dostane zaplaceno, stejně jako my nebo kterákoliv jiná kapela. Když to řeknu hodně tvrdě, tak všichni jenom vytváříme nějaké produkty - někdo alternativnějším způsobem, jiný popovějším, ale všichni si přejeme, aby na nás chodili lidi a tím pádem my měli peníze na to, abychom mohli hudbu dělat i nadále. Takže ať si každý poslouchá, koho chce.

Vojtěch Dyk: Na Michala Davida chodí spousta lidí, což je určitým dokladem, že jeho písničky nějakou kvalitu mít musí. Kdyby skládal nějaké kakofonické opusy, tak ho nikdo poslouchat nebude.

HN: Své nové album, stejně jako svůj debut Respectmaja, jste si vydali sami - nemají o vás gramofirmy zájem?

Jakup Prachař: Vydavatele jsme v případě první desky hledali, ale nějak to nevyšlo. Nakonec jsme si ji natočili sami a zjistili, že je to nejsvobodnější způsob, jak dělat hudbu. K čemu je dneska vlastně dobré vydavatelství? Nahrávku si kapela beztak musí zaplatit sama a firma ji akorát rozdistribuuje do obchodů. A ještě ke všemu se snaží mluvit do jednotlivých písniček... My máme samozřejmě výhodu, že Franta Soukup má doma nahrávací studio. Stejně tak nám pomohlo, že jsme s pomocí kamarádů mohli natočit klip k písni Globální oteplování - Já jsem gay! Ten jsme dali na YouTube, a rázem se z něj stal hit. Zjistili jsme, že vlastně vůbec nepotřebujeme rádia, která nás beztak nechtěla hrát - například Evropa 2 nám řekla, že je to na ni příliš kontroverzní písnička a nikdy ji do vysílání nenasadí.

Audiokniha Tracyho tygr

23. listopadu 2010 v 18:37
Začátkem října 2010 vyšla audiokniha s názvem Tracyho tygr (Williama Saroyana). Byla připravována již v červnu.

"V režii Jana Jiráně účinkují Vojta Dyk jako Tracy, Martha Issová jako Laura, Arnošt Goldflam jako doktor Pingitzer, Ivan Trojan jako kapitán Huzinga, Josef Abrhám jako náčelník Blyth. V dalších rolích uslyšíte Jiřího Lábuse, Josefa Somra, Jiřího Schmitzera, Jaroslava Satoranského, Petra Vrška a další. Vypravěčem příběhu je Lukáš Hlavica." (tympanum.cz)

tympanum.cz

NightWork v časopisu Report

23. listopadu 2010 v 18:27 Rozhovory

2. prosince vychází prosincové číslo časopisu Report a hned při pohledu na obálku je zřejmé, že část bude věnovaná kapele NightWork.

Vydání stojí 79 Kč nebo ho lze stáhnout na ireport.cz v elektronické podobě.

Report

Album NightWork rozebíráno v Medúze a hlasujme pro píseň Tepláky

20. listopadu 2010 v 18:17 TV pořady
CD Tepláky
20. listopadu na České televizi (ČT2) byla vysílána Medúza, kde bylo rozebíráno nové album kapely NightWork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa. Reprízy lze sledovat 25.11. v 19:05 a 26.11. v 13:10.

Pro píseň Tepláky z této desky nově můžete v hitparádě hlasovat, nyní obsazuje 6. místo.

A v T-music chart je song na 4. příčce. Dávám na vědomí i hitparádu Abrimpy, kde lze hlasovat též pro Tepláky.

Bláznivý Petříček na ČT1 a Primě

20. listopadu 2010 v 13:12 TV pořady
17. listopadu jsme mohli shlédnout reportáž o představení v divadle La Fabrika Bláznivý Petříček hned na dvou programech - Česká televize (hlavní zprávy) a Prima (VIP zprávy).
Martin Kámen

NightWork dekorovali Mandrage

15. listopadu 2010 v 17:01 Kapely

20. 10. 2010 se v bratislavském klubu Loft konalo předávání cen hudební televize Musiq1, jež bylo moderováno Matúšem Krnčokem.

V kategorii Nováček roku uspěla kapela Mandrage, kterou dekorovali kluci z Nightwork.
Zde jsou kompletní výsledky Musiq1 Awards:
Zpevačka - Ewa Farna
Zpěvák - Xindl X
Skupina - Inekafe
Videoklip - Richard Müller: Už (režie: Martin Hudák)
Skladba - Inekafe: Mojich 15 rockov
Nováček roku - Mandrage
Live - Inekafe
International Act - 30 Seconds to Mars
International Video - Eminem: Not Afraid
International Song - 30 Seconds to Mars: Kings & Queens
IN Fashion - Martin Vantúch (Horská Chata)

Světlo pro Světlušku na internetu

11. listopadu 2010 v 15:14 TV pořady
10. listopadu byl na České televizi vysílán přímý přenos charitativního večeru Světlo pro Světlušku. Nadace, jejíž patronkou je zpěvačka Aneta Langerová.

Pořad je nahraný na iVysilani.cz, tudíž ho můžeme shlédnout ještě jednou.
Zde si můžete prohlédnout i celý obsah.

od Kláry H.

Vojta Dyk v Českých drahách

8. listopadu 2010 v 20:39 Rozhovory
ČD - reklamní magazín Českých drah.
Právě tady se nachází aktuální rozhovor s Vojtou Dykem ;-).
2

Křest kapely NightWork na České televizi

8. listopadu 2010 v 20:09 TV pořady
Evano
13. října 2010 se v pražské Incheba areně konal koncert kapely NightWork, kde bylo pokřtěno nové album Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa.

Mám skvělou zprávu pro příznivce nočních dělníků.
V pátek 26. listopadu totiž bude na České televizi (ČT2) od 21:25 vysílán záznam z megashow. Pořad s názvem ČT live - NightWork skončí dvacet minut po 22. hodině.
Repríza se na obrazovkách objeví 27. listopadu v 1:20.

Pro přehlednost:
pátek 26. 11. 2010 - 21:25
sobota 27. 11. 2010 - 01:20

Hapka & Horáček vydávají nové album

6. listopadu 2010 v 11:48 Novinky
hapka-horacek
Petr Hapka a Michal Horáček, autoři lyrikálu Kudykam, vydávají novou desku s názvem Benefice černých koní.
Sada dvou CD obsahuje 36 nejslavnějších písní zmiňovaných umělců od roku 1987 až do r. 2010. Na druhém albu je slyšet i Vojta Dyk s Lucií Šoralovou, zpívají píseň Můj bože to je krásný den.
CD 1:
V Penzionu Svět (Michael Kocáb)
Unesený (Lucie Bílá)
Pod plynárnou (Richard Müller)
Vítejte v Absurdistánu (Petr Hapka, Michael Kocáb)
Králíček Azurit (Daniel Landa)
Vana plná fialek (Hana Hegerová)
Parník se potápí kapela hraje (Jarda Traband Svoboda)
Se třemi slepci v bufetu (Jan Spálený)
Dívám se dívám (Petr Hapka, Lucie Bílá)
Sněžná sova (Jana Kirschner)
Strážce plamene (František Segrado)
Přišlo mi to vhod (Richard Krajčo, Jana Lota)
Denim blue (Hana Hegerová)
Hladiny (Karel Dobrý)
Stáří (Michael Kocáb, Libuše Márová, Josef Kemr)
Buřty pivo nenávist (Petr Hapka)
Rozeznávám (Richard Müller)
Kdo by se díval nazpátek (Hana Hegerová)

CD 2:
První noc v novém bytě (Jana Kirschner, Jaromír Nohavica)
Kocour se schoulil na tvůj klín (Petr Hapka)
Svatí podél cest (Lenka Nová)
S cizí ženou v cizím pokoji (Michael Kocáb)
Obludárium (Bolek Polívka, Pavel Bobek)
Kurt Vonnegut (Richard Müller)
Můj bože to je krásný den (Lucia Šoralová, Vojtěch Dyk)
Díkůvzdání (Daniel Landa)
Vůně (Hana Hegerová)
Hlava kance (František Segrado)
Bude mi lehká zem (Petr Hapka, Jana Kirschner)
Na hotelu v Olomouci (Szidi Tobias)
Šaškové počmáraní (Bolek Polívka, Petr Nárožný)
Citová investice (Daniel Landa)
Potměšilý host (Hana Hegerová)
Štěstí je krásná věc (Richard Müller)
Benefice černých koní (Michael Kocáb)
Tante cose da veder (Karel Gott).

Hlasovat, hlasovat, hlasovat

5. listopadu 2010 v 15:43 Novinky

V poslední době se nám s anketami, soutěžemi a hitparádami protrhl pytel :-).
ČTK

Jak už víte, můžeme hlasovat pro Vojtu Dyka a NightWork v Českém slavíku Mattoni 2010.
Prvních deset úspěšných zpěváků seřazených podle abecedy v hlasování této ankety:
Bárta Daniel
Dyk Vojtěch
Gott Karel
Chodúr Martin
Klus Tomáš
Kolář Petr
Landa Daniel
Muk Petr
Nohavica Jaromír
Xindl X

Prvních deset úspěšných kapel seřazených podle abecedy:
Argema
Čechomor
4TET
Divokej Bill
Chinaski
Kabát
Kryštof
Nightwork
Olympic
Tři sestry

Oznamuji (pro některé již ne novinku), že posílat své hlasy lze i písni Tepláky v Hitparádě t-music chart, a to do pondělí 8. 11. do 12:00.

Piece of My Life ve Světle pro Světlušku

5. listopadu 2010 v 15:34 TV pořady

Už jsme zde věnovali pár řádků benefičnímu večeru od nadace Světluška konajícím se v kostele sv. Anny v Praze, který bude moderovat Viktor Preiss a Vojta Dyk

10. listopadu tedy budeme mít možnost vidět kromě moderátorů na pódiu nevidomé děti, patronku nadace Anetu Langerovou, Madfinger, H. Maciuchovou, Kühnův dětský sbor. Jedno číslo obsadila Tonya Graves a Vojta Dyk s písní Piece of My Life. K. Knechtová vystoupí se songem Muoj Bože, M. Kubišová s Ring-o-ding.

Na závěr večera by si měli všichni účinkující střihnout Píseň pro Světlušku.

Pokud máte zájem akci navštívit (nestačí Vám sledovat ji v televizi na ČT1 či poslouchat Český rozhlas 1 - Radiožurnál), na ticketpro.cz zakupte vstupenku ;-).

Světlo pro Světlušku

Interview Z1

4. listopadu 2010 v 16:13 Rozhovory
Máme možnost se dozvědět, kam a kdy chce Vojta Dyk vycestovat nebo můžeme být bohatší o informaci, že Vojta vyznává styl "kosťák".
Interview Z1

Můžete soutěžit a hlasovat

3. listopadu 2010 v 16:26 Novinky
20. listopadu inscenace La Putyka zavítá do města Trutnov, konkrétně do kulturního centra Trutnovska s názvem UFFO. Vy si můžete vstupenku zakoupit v ceně 380, 345 či 310 Kč. Druhá možnost je zajít do divadla v den představení a zajistit si sezení na polštáři za 260 Kč. Nebo můžete o lístky soutěžit.

Připomínám hlasování do ankety Český Slavík Mattoni 2010, kde můžete dát hlas Vojtovi Dykovi a kapele NightWork.

Vojta Dyk na stáži v zahraničí

1. listopadu 2010 v 18:42 Novinky
Mohli jsme zaregistrovat jeden z rozhovorů s Vojtou, kde uvedl, že by někdy rád vycestoval.

Následující řádky z Kudykam.net nepotřebují další komentář ;-).

Dotaz: Vojta
Je možné, že by Vojta hral aj v januári?
Odpověď:
Dnes se bohužel potvrdilo, že to možné nebude. Vyšli jsme vstříc Vojtově prosbě a neuplatnili nároky vyplývající ze smlouvy; Vojta si po náročné sezóně potřebuje odpočinout od veřejných vystoupení, bude na stáži v zahraničí a vrátí se jen na jedno představení v Národním divadle, kde vůči němu tak vstřícní zřejmě nebyli. Jeho posledním Kudykamem ve Státní opeře proto budou představení 3. a 6. listopadu.
Vložil: Jana   |   Odpověděl: Kudykam   |   Dne: 2010-10-27 23:00:36

Jan Schejbal
admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety