Vojta Dyk v časopisu InStyle

1. března 2010 v 19:19 |  Rozhovory
Vojta Dyk, který nyní exceluje v muzikálu Kudykam, je zpěvák, herec, performer. A věršina lidí o něm mluví jako o charizmatickém, šikovném, talentovaném a nadaném muži, který má úspěch ve všem, do čeho se pustí.Baví vás móda?
Baví. Ale ne nijak zásadně, takže nepřemýšlím šest hodin, co si vezmu na sebe. Ale baví mě objevovat nové návrháře. Mám rád nápadité věci, které bohužel v místních konfekcích moc nebývají. Baví mě sbírat různé styly a kombinovat second hand třeba s modely návrháře Rafa Simonse.

Ženy, které baví móda, mohou čerpat inspiraci v módních časopisech. Jak to vyřešíte vy?
Já to moc neřeším, akorát koukám kolem sebe. Většinou mě upoutá oblečení nějakého cizince. A hodně se inspiruji v zahraničí. Když jsem byl ve Skotsku, všichni tam nosili holiny. Tak jsem si je koupil také.

Jaké zažíváte reakce na svůj styl v zemi, kde je uniforma černé tričko, černé džíny, černá mikina a černé boty?
Většinou kladné. Ale když se mé oblečení někomu nelíbí, tak je mi to jedno, a když se líbí, tak je to fajn. Reakce okolí neřeším

Mluvil jste o tom, že rád objevujete nové návrháře. Můžete být konkrétnější?
Moje kamarádka má značku Segrasegra - tu jsem si oblíbil. Z českých návrhářů mě také baví třeba Chi-chi. Vlastně cokoliv, co se dá sehnt v českých alternativních obchodech, jako je Julius Fashion Shop nebo Hard-De-Core. Móda z těchto obchodů má něco víc než třeba H&M. Občas si ale dopřeju i nějaký luxusnější kousek - u nás jsem se naučil chodit do Galerie Royale, kde se o každého zákazníka dokonale postarají. Nabízejí světové služby i oblečení světových návrhářů. Teď tam mají kolekci od Karla Lagerfelda.

Jak byste popsal svůj styl?
Svůj styl nemůžu popsat! Nosím to, co je pohodlné, a to, co je praktické. To je můj styl: skloubit pohodlné a účelné věci s estetikou.

Většina žen o vás mluví jako o muži s neskutečným sex-appealem. Co ale sex-appeal znamená pro vás?
Já sex-appeal moc neuznávám, spíš uznávám charizma. To je pro mě výstižnější slovo. Když někdo má charizma, tak je to skvělý.

Kdo má podle vás charizma?
Teď zkouším hru s Jiřím Bartoškou - ten má charizma! Nejen co se týče vzezření, ale i osobnostně. Ale charizmatických lidí znám víc.

Říkal jste, že sem tam nakupujete v second handech. Ty správné sekáčové adresy jsou velmi žádané. Prozradíte, kam chodíte nakupovat Vy?
Do sekáče u nás na chalupě! Je to klasická hrabárna, kde mají věci z Anglie. Věci z Anglie mám rád, mají trochu jiné střihy, které mi vyhovují. Jsem vysoký a hubený, a v Čechách mívám problém sehnat padnoucí kus oblečení.

V second handu se dají sehnat věci, které vždycky nemusí úplně padnout. Ženy tak často nakupují - koupí si krásné oblečení, které jim ale zcela nepasuje... Stává se vám to také?
To mám také! Stává se mi to. A říkám si: Třeba do toho ztloustnu.

Dokážete si také - v touze po originalitě - nějaké oblečení upravit či vyšperkovat?
Jednou jsem si na tričko namaloval Kenndyho ze South Parku, ale nějak se mi smyl, použil jsem špatné barvy. Ale nemám ambice ani vlohy sám si něco vytvářet. Maximálně u něčeho ustřihnu rukávy.

Necháváte si narůst vousy. To je nová image?
To ne, jen jsem byl na horách a nechtělo se mi holit. Ale musím říct, že mě baví. Občas mám pocit, že chci vypadat trochu jako zpustlý homeless. A teď se mi to daří.

Aha, takže bojujete proti svému sex-appealu vousy?
To ne! Chtěl jsem se jen přiblížit horalům.

Někdo tvrdí, že móda je povrchní, jiní zase zastávají názor, že módou můžeme vyjádřit svou osobnost. K jakému názoru se přikláníte?
Nezabývám se m´dou natolik, abych tyto názory mohl rozsoudit či se k nějakému přiklánět. Nemám rád, když je někdo na módě závislý, je to přeci jen oblečení, ale znám lidi, kteří se módě věnují a mají ji jako práci. A pak je to zaujetí v pořádku.

Hrajete divadlo, s ním jsou spojené různé převleky. Baví vás to?
Baví mě, když můžu hrát v zaprášených kalhotech a zaprášené košili, a na druhou stranu mě baví kýčovité scény podobné Moulin Rouge, kde se všechno blýská.

A řešíte s ostatními kluky image kapely NightWork?
Řešíme. Myslíme si, že image je součástí show - A Nightwork je divadelně založená. Proto každý náš koncert vnímáme jako vystoupení. Je to prostě jedna z dalších rolí. Vymýšlíme různá témata koncertů, převleky a náměty. Teď dokonce chystáme i speciální kolekci teplákových souprav Nightwork ve fialovo-zlatém provedení, které se budou prodávat na koncertech. Tepláky totiž nikdy nevymřou, teplám jsou věčné.

Jaký je váš nejoblíbenější kousek oblečení? Tepláky?
To ne. Ale poslední dobou nejraději nosím kabát, který jsem si právě koupil v tom Royalu. Vypadá trochu, jako kdyby byl z fundusu České televize, trochu takový vojenský mundúr.

Provokujete oblečením?
Nemá to být provokace, ale snažím se rozvířit módní stojaté vody, které tu stojí, myslím, už dost dlouho.

Jaká móda se vám líbí na ženách?
Mně se líbí ženy! Ne jejich oblečení. Ale teď v chladném počasí se mi líbí, když má žena na sobě hodně vrstev oblečení. Zjistil jsem totiž, že zima na mě působí tajemně. A ženy v zimě také.

A co nějaký módní trend, který se vám na ženách nelíbí?
Asi žádný.

Většina mých mužských známých nesnáší turecké kalhoty.
To asi nevědí, o co jde. Turecké kalhoty nosím i já! Ta pohodlnost je neuvěřitelný.


Foto: Lucie Robinson
InStyle - březen 2010
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lala100 lala100 | 10. března 2010 v 16:31 | Reagovat

Kenndyho ze South parku... to pe poser :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
admin DianaDufkova@seznam.cz | allstars.cz
činnost vykonávána za pomoci 49 přívrženců
web design: admin, foto z časopisu Xantypa (červen 2011), Jiří Turek
založeno [2] 2010Koncept-magazín, Interaktivní magazín o současné kultuře a umění určený pro tablety